BUZ HOKEYİNDE İLK KEZ ÜNİVERSİTE TURNUVASI...

buz hokeyi milli takımı yeni zelanda'dan zaferle döndü..

Türkiye’nin ilk üniversiteler arası turnuvası 14-18 Mayıs tarihlerinde Erzurum’da düzenlenecek. 2011 Kış Oyunları için inşa edilen salonların ilki olan tesiste oynanacak olan maçlar neticesinde ilk kazananlar da belli olacak. 2005 yılında ODTÜ Erkek ve Bayan Üniversite Buz Hokeyi takımlarının kurulumasıyla yeni bir döneme giren Türk buz hokeyi böylece resmi anlamda üniversite yarışmalarına sahip olacak. 4 yıl önce ODTÜ Buz Sporları Topluluğu’nun çalışmalarıyla üniversite kavramıyla tanışan buz hokeyi böylece üniversitelerde daha fazla tanıtım şansına sahip olacak.

Bilindiği üzere Türkiye’nin ilk üniversite buz hokeyi takımlarını ODTÜ oluşturmuş, daha sonra kurulan Ankara Üniversitesi Buz Hokeyi Branşı da başarılı çalışmalarıyla buz hokeyi camiasına üniversitelerin bu spor için önemini açıkça göstermişti. Bugün gelinen noktada ise erkeklerde 10, bayanlarda ise 8 üniversite turnuvaya katılma isteğini federasyona iletti. Ancak, her iki kategoride de 6şar takımın katılacağı gelen bilgiler arasında. Turnuvaya kesin katılan ekipler ve maç programları 13 Mayıs’ta yapılacak olan teknik toplantıda netlik kazanacak. Şu an itibariyle turnuvaya katılacağını bildiren takımlar ise şöyle:

Türk buz hokeyi tarihinde yine bir ilk yaşanıyor. Buz hokeyinde ilk üniversiteler arası turnuva 14-18 Mayıs tarihleri arasında Erzurum’da düzenlenecek. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenecek olan organizasyonda erkekler ve bayanlarturnuvaları düzenlenecek. Turnuvaya 10 erkek ve 8 bayan buz hokeyi takımı katılacağını bildirirken, bu sayıların her iki kategoride de 6 olacağı öğrenildi.
Erkekler

Bayanlar

Kocaeli  Üniversitesi

Kocaeli Üniv.

Polis Akademisi

ODTÜ

ODTÜ

Ankara Üniv.

Ankara Üniversitesi

Gazi Üniversitesi

Gazi Üniversitesi

Bilkent Üniversitesi

Bilkent Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi

Hacettepe Üniv.

Hacettepe Üniv.

Sakarya Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi

 

Koç Üniversitesi

 

11.05.2009 22:17

Bu haberi arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel