GURURLA ERZURUM'DAYIZ...ODTÜ BUZ HOKEYİ TAKIMLARI...

buz hokeyi milli takımı yeni zelanda'dan zaferle döndü..

Türkiye’nin ilk üniversiteler arası buz hokeyi şampiyonası Erzurum’da başlarken ülkemizde buz hokeyini ve buz sporlarını üniversite kavramı ile tanıştıran ODTÜ de bu turnuvada yerini aldı. 2005 yılında ODTÜ Buz Sporları Topluluğu bünyesinde kurulan ODTÜ Erkek ve Bayan Buz Hokeyi Takımları bu alanda öncü olurken diğer üniversitelerin de bu spora ilgisini çekerek buz hokeyi adına çok önemli bir rol oynadı.Dün, Erzurum’da başlayan turnuvaya ODTÜ ile birlikte Ankara Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi katılıyor.

ODTÜ Buz Sporları Topluluğu’nun ilk adımları attığı günden bu yana buz hokeyinin gösterdiği gelişme ise oldukça umut veriyor. Ancak, yine de bugün 12 takımın katılımıyla gerçekleşen turnuva üniversite hokeyini henüz ilk adımlarında olduğumuzun en büyük göstergesi. Çoğu takım yetersiz sayıda oyuncu ile mücadele ederken, çoğu oyuncu da henüz hokeyle yeni tanışan üniversiteliler...Ancak, bu turnuva kesinlikle bir çok gelişmenin başlangıç noktası olmaya aday...

Organizasyonun açılış töreninin ardından oynanan ilk resmi üniversitelerarası buz hokeyi maçı ise ODTÜ ile Gazi Üniversitesi erkek takımları arasında oynandı. Orta Doğu teknik Üniversitesi buzdan 17-12 lik skorla galip ayrılırken gruptan çıkma yolunda büyük bir avantaj sağladı.

Turnuvada gruplar ise şöyle oluştu:

ERKEKLER
A GRUBU B GRUBU
ODTÜ KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
ANKARA ÜNİVERSİTESİ BİLKENT ÜNİVERSİTESİ
GAZİ ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

 

BAYANLAR
A GRUBU B GRUBU
BİLKENT ÜNİVERSİTESİ ODTÜ
ANKARA ÜNİVERSİTESİ KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Turnuvada gruplarda ilk iki sırayı alan takımlar play-offa yükselecek. Grup birincileri diğer grubun ikincileri, ikinciler de diğer grubun birinceileri ile finale yükselmek için karşılaşacak. Organizasyonun son günü olan 18 Mayıs Pazartesi üçüncülük ve final maçları oynanacak ve ilk şampşyonlar belli olacak.

15.05.2009

Bu haberi arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel