İLK GÜN İKİDE İKİ YAPTIK...

buz hokeyi milli takımı yeni zelanda'dan zaferle döndü..

Erzurum'da start alan Türkiye Üniversitelerarası Buz Hokeyi Şampiyonası'nın ilk gününde ODTÜ Buz Hokeyi Erkek ve Bayan takımları ilk maçlarından galip ayrıldılar. Turnuvanın açılış maçında Gazi Üniversitesi ile karşılaşan erkeklerimiz rakibini 17-12 ile geçti. Türkiye'nin ilk üniversite buz hokeyi takımımız böylece ilk resmi galibiyeti alan takım oldu.

Günün son maçında Kocaeli Üniversitesi ile karşılaşan kızlarımız ise 1-0 geriye düştüğü maçı Özlem Öz ve Ceren Malyemez'in attığı gollerle 2-1 kazanırak turnuvaya güzel bir başlangıç yaptı.

Günün diğer maçlarında Kocaeli Üniv. erkek takımı Bilkent Üniversitesi'ni 31-0 ile geçerken, Bilkent Üniv. buz hokeyi takımı da Atatürk Üniversitesi'ni 19-0 ile geçti.

ODTÜ Erkek ve Bayan takımlarının bugün ise maçları yok. 16 Mayıs Cumartesi günü erkek takımımız Ankara Üniversitesi ile, bayan takımımız ise Gazi Üniversitesi ile liderlik maçına çıkacak.

Turnuvada gruplar ise şöyle oluştu:

ERKEKLER
A GRUBU B GRUBU
ODTÜ KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
ANKARA ÜNİVERSİTESİ BİLKENT ÜNİVERSİTESİ
GAZİ ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

 

BAYANLAR
A GRUBU B GRUBU
BİLKENT ÜNİVERSİTESİ ODTÜ
ANKARA ÜNİVERSİTESİ KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Turnuvada gruplarda ilk iki sırayı alan takımlar play-offa yükselecek. Grup birincileri diğer grubun ikincileri, ikinciler de diğer grubun birinceileri ile finale yükselmek için karşılaşacak. Organizasyonun son günü olan 18 Mayıs Pazartesi üçüncülük ve final maçları oynanacak ve ilk şampşyonlar belli olacak.

15.05.2009

Bu haberi arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel