YENİ SEZONU BEKLERKEN...

Her ne kadar Ankara’nın ağustos sıcağında kavrulsak da yazı yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Eylül ayı ile birlikte Ankara Buz Pisti’nde tüm hokey kulüpleri yeni sezon öncesinde çalışmalarına hız verecek. 2008-2009 sezonu öncesinde ise her hokeysever gibi ben de hem transfer hem de yeni yapılanma gelişmelerini merakla bekliyorum.

Ancak bu arada üzücü bir haber TED Ankara Koleji’nden geldi. Geçen sezonu  Süper Lig 4.sü olarak tamamlayan TED Ankara bu sezon A Takımını dağıtma kararı aldı. TED Koleji Bayan Takımının kurulacağını beklerken alınan bu karar şaşkınlık yarattı. Minikler ve Yıldızlar kategorilerinde yerleşmiş bir altyapıya sahip olan TED Ankara Koleji artık Süper Lig’de yer almayacak. Bundan sonra TED Ankara’da forma giyen oyuncuların hangi kulüplere gideceği ise hala merak konusu. Ancak şu bir gerçek ki, kendine özgü yapısı ve kalitesi ile TED Ankara Koleji’nin yokluğu Süper Lig’in de kalitesini etkileyecek gibi gözüküyor.

Geçen sezon boyunca Bayanlar Ligi’nin ikiye ayrılacağı ve 2 kademeli bir lig sisteminin oluşturulacağı konuşuluyordu. Ancak görünen o ki bu sene de tek bir bayanlar ligimiz olacak. Buz Hokeyi Federasyonu’nun kulüplere ilettiği yazıda sunulan organizasyonlar arasında bayanlar ile ilgili sadece Bayanlar 1. Lig yer alıyor. Buna tabii ki bir itirazım olamaz ancak umarım takımlar arasındaki seviye farkı üst seviyede olmaz ve çekişmeli, keyifli maçlar izleriz.

Geçen seneyi çifte şampiyonlukla kapatan Polis Akademisi ise bu seneye de iddialı gireceğe benziyor. Yeni transferleri ile liglere girmesi beklenen Polis Akademisi’ni bir de Avrupa Kupası heyecanı bekliyor. Bayan Takımı Avrupa Bayanlar Kupası 1.Turunda mücadele edecek. 31 Ekim-2 Kasım’da oynanacak maçlar için Çek Cumhuriyetine gidecek olan Polis Akademisi bayanları A Grubunda Slavia Prag, Terme Maribor ve FTC Budapeşte takımları ile mücadele edecek ve 1. olması durumunda bir üst tura yükselecek. Polis Akademisi’ne Çek Cumhuriyeti’nde başarılar diliyorum. Tabi bu arada Polis Akademisi Erkek Takımı’nın talihsizliğini de belirtmek gerek. Şampiyon olarak Continental Cup’a katılmaya hak kazanan takım, bürokratik ihmaller nedeniyle kupaya katılamayacak. Türk hokeyinin geleceği adına bunun sebepleri ciddi bir şekilde sorgulanmalıdır.

Her şey ile birlikte her hokey sever gibi ben de yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyorum. Uzun süre ayrı kaldığımız maç heyecanına yakın zamanda kavuşacağız. Ama temennim şu ki profesyonel bir yönetim anlayışıyla, kavgasız dövüşsüz, sadece hokeyin güzellikleri konuşulan bir sezon olsun. Oyuncuların küfürleri, yumrukları ya da antrenörlerin bağırışları değil, yere vuran sopalar ve duvara çarpan paklar konuşsun.

Halil Alper Tokel

28.08.2008 14:36

Bu sayfayı arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel