YENİ SEZON ÖNCESİ İKİ BÜYÜK KAYIP...

Buz hokeyinde yeni sezon her geçen gün yaklaşırken Ankara Bahçelievler Buz Pistinde kulüpler çalışmalarını artık daha ciddi ve düzenli yapmaya başladılar. Yeni sezonda hokeyseverleri de birçok transfer ve değişiklik bekliyor. Bunların en göze çarpanı ise tabii ki geçen sezon Erkekler Süper Lig 4. sü olan TED Ankara Koleji’nin ve yine geçen sene Erkekler 1. Lig’te şampiyon olarak Süper Lige çıkmaya hak kazanan ABBA Spor Kulübü’nün lige katılmaması.
Yönetim sorunları nedeniyle bu iki kulüp buz hokeyi takımlarını dağıtma kararı aldı. Bu gelişmeler Türk buz hokeyi adına düşündürücü... Amatör sporlarda kolej takımı geleneği ile her zaman ilk sıralarda yer alan  TED Koleji’nin buz hokeyinden uzaklaşması spor adına üzüntü verici. Daha da ilginci birkaç  sene önce büyük yatırımlarla güçlü bir kadro oluşturan ve geçen sene Süper Lige yükselen ABBA Spor Kulübü de herkesi şaşırtarak dağılma kararı aldı. ABBA da TED Koleji formasından yapısına ve takımına kadar buz hokeyine renk katan bir ekipti. Bu açıdan bu iki kulübün bu kararları sezon öncesindeki kötü haberler olarak değerlendirilmeli.
Bu gelişmeler, diğer taraftan, bu kulüplerde oynayan oyuncuların başka kulüplere gitmesiyle transfer piyasasına da hareket getirdi. Liglerin başlamasıyla transferler hakkında daha kesin bilgiler edineceğiz.Ancak şu ana kadar kesinleşen bazı transferler ise şöyle:
 ERKEKLER

Oyuncu

Nereden

Nereye

Oleg Vasilliev

TED Ankara

Polis Akademisi

Alper Solak

Başkent Yıldızları

Polis Akademisi

Yasin Yiğittekin

ABBA

Ankara Üniversitesi

BAYANLAR

Oyuncu

Nereden

Nereye

Nilay Günay

ANKA

Polis Akademisi

Özlem Yerebakan

Başkent Yıldızları

Polis Akademisi

Teksin Öztekin

ABBA

Polis Akademisi

Yeliz Yüksel

Polis Akademisi

Milenyum

Halil Alper Tokel

16.09.2008 15:34

Bu sayfayı arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel