BAYANLAR LİGİ MAÇSIZ BAŞLADI...

Bayanlar Ligi maçsız başladı...Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu tarafından alel acele başlatılan Bayanlar Ligi’nin ilk maçı olan ve 20 Eylül günü oynanması gereken Milenyum Paten Kulübü – Truva Paten Kulübü maçı Truva’nın maça çıkmaması nedeniyle oynanamadı. Bu durumda, sahaya çıkan Milenyum’un maçı hükmen kazanmış olması gerekiyor. Maçla ilgili kararı federasyon verecek.
Maçın oynanmayacağının anlaşılması üzerine kampta bulunan A Milli Takım ile çoğunluğu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor oyuncularının oluşturduğu Karma Takım hazırlık maçı yaptı. Milenyumlu oyuncular henüz sahadayken, A Milli Takım ve Karma takım oyuncularının malzemeleri ile hazır bulunması, maçın oynanmayacağının federasyon tarafından daha önce bilindiği izlenimini yarattı. Bu maçta da bir organizasyonsuzluk yaşandı. Maçın hakemleri oyunculara kızarak maçı 2. periyodun ortalarında terk ederken, takımlar maça hakemsiz devam ettiler.

Ligin  2. Maçı olan Başkent Yıldızları-Ankara Üniversitesi maçı da sorunlu geçti. Daha önce federasyon Teknik Kurulu tarafından alınan karara göre bir takımın en az 11 kişi olarak sahaya çıkması gerekiyordu. Ancak Başkent Yıldızları takımı sahada 9 kişi idi. IIHF kurallarına göre maç oynatıldı. Maçı Ankara Üniversitesi 7-2 kazandı ama daha sonra yapılan anonsla maçı Ankara Üniversitesi’nin hükmen kazandığı ilan edildi.

Kısacası Bayanlar ligi, hiç de hoş olmayan bir şekilde başladı. Bakalım önümüzdeki haftalarda nasıl bir lig izleyeceğiz...

 

Halil Alper Tokel

21.09.2008 16:41

Bu sayfayı arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel